Dnes je Pondelok, 27.3.2023, meniny má Alena, zajtra Soňa
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Košiciach

Kam v Košiciach

Košice sú druhé najväčšie mesto na Slovensku a metropola východu. Svojim návštevníkom ponúkajú plné priehrštie kultúry, histórie a zážitkov, ktoré sa nedajú stihnúť určite ani za týždeň, nieto ešte za víkend.

Ak by sme ale mali zhrnúť to naj z regiónu, určite by sme pre tých, čo majú radi pamiatky a kultúru, doporučili najprv prehliadku mesta. Môžete navštíviť Dóm Svätej Alžbety, pozostatky mestských hradieb, Dominikánsky kláštor a celé historické centrum mesta. Medzi pozoruhodné pamiatky patria aj Dóm sv. Alžbety a Štátne divadlo.

V meste sa nachádzajú aj botanická a zoologická záhrada.

Pri meste sa nachádza aj možnosť lyžovania v Skiparkoch Jahodná, Erika alebo Kavečany.

Pre kúpanie sú v meste k dispozícii kúpalisko Ryba, Triton a neďaleko mesta je vodná nádrž Bukovec. Lesopark Bankov je určený pre milovníkov prírody a ponúka aj možnosť zahrať si napríklad minigolf či ísť na piknik.

V regióne sa nachádzajú aj unikátne tokajské vínne pivnice, neďaleko sú národné parky Pieniny a Slovenský raj a celý tento kraj je bohatý na rôzne UNESCO historické a prírodné pamiatky, ktoré stojí za to vidieť, napríklad unikátnu Jasovskú jaskyňu.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 11°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Košice.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok